Elma Sirkesinin Bilim Tarafından Desteklenen 6 Sağlık Faydası

Elma sirkesi, popüler bir ev ilacıdır. Faydaları nelerdir. Zayıflamaya etkileri. İnsanlar bunu yüzyıllardır yemek pişirme ve tıpta kullandılar. Birçok insan, çok çeşitli sağlık şikayetlerini hafifletebileceğini iddia ediyor, ancak araştırmanın ne dediğini merak edebilirsiniz.


Yemeniz Gereken 22 Yüksek Lifli Yiyecek

Lif, vücudunuzun sindiremediği herhangi bir karbonhidrat türü için geçerli olan genel bir terimdir. Vücudunuzun yakıt olarak lif kullanmaması, onu genel sağlığınız için daha az değerli yapmaz. Diyet lifi, onu tükettiğinizde aşağıdaki faydaları sağlayabilir




Aslında Sizin İçin Kötü Olan 10 "Az Yağlı" Gıda

Birçok kişi "az yağlı" terimini sağlık veya sağlıklı gıdalarla ilişkilendirir. Meyve ve sebzeler gibi bazı besleyici gıdalar doğal olarak yağ oranı düşüktür. Bununla birlikte, işlenmiş az yağlı yiyecekler genellikle çok fazla şeker ve diğer sağlıksız bileşenler içerir.



Ceviz veya Badem Sağlıklı mı?

Ceviz ( Juglans regia ) ve badem (Prunus dulcis) vitaminler, mineraller ve kalp-sağlıklı yağlarla dolu iki popüler fındık türüdür.Birden fazla tarifte birbirinin yerine kullanılabilir olsa da, bir somunun sizin için diğerinden daha iyi olup olmadığını merak edebilirsiniz.



En İyi Kilo Verdiren 20 Gıda

Farklı yiyecekler vücudunuzdaki farklı metabolik yollardan geçer.Açlığınız, hormonlarınız ve yaktığınız kalori sayısı üzerinde çok farklı etkileri olabilir.İşte dünyadaki bilim tarafından desteklenen en kilo kaybı dostu 20 yiyecek.


Kabak Çekirdeği Kilo Vermenize Yardımcı Olabilir mi?

Araştırmalar, kan şekeri düzeylerini düşürmek, kalp sağlığını iyileştirmek ve hatta belirli kanser riskinizi azaltmak gibi bir dizi sağlık faydası sunduklarını göstermektedir.Birçok insan kabak çekirdeğinin kilo vermenize yardımcı olup olamayacağını merak eder.


Çiğ Et Yemek Güvenli midir?

Çiğ et yemek, dünyadaki birçok mutfakta yaygın bir uygulamadır. Ancak, bu uygulama yaygın olsa da, göz önünde bulundurmanız gereken güvenlik endişeleri vardır.


Muzlu Süt İçmek Sağlıklı mı?

Muz ve süt, genellikle smoothies ve sallanmalarda yaygın olarak görülen bir kombinasyondur.Ancak, bu eşleştirmenin popülaritesine rağmen, birçok kişi muz ve sütün cennette yapılmış bir eşleşme olmayabileceğine inanıyor.




Dondurulmuş Sebzeler Sağlıklı mı?

Dondurulmuş sebzeler genellikle taze sebzelere uygun bir alternatif olarak kabul edilir.Genellikle sadece daha ucuz ve hazırlanması daha kolay değildir, aynı zamanda daha uzun bir raf ömrüne sahiptirler ve yıl boyunca satın alınabilirler.


Vejetaryenler Yumurta Yiyor mu?

Genel olarak vejetaryen terimi, belirli hayvansal ürünleri yemeyen birine karşılık gelir. Hemen hemen tüm vejetaryenler etten kaçınır, ancak yumurta yiyip yemediklerini merak edebilirsiniz.


Çok Fazla Kafeinin 9 Yan Etkisi

Kahve ve çay inanılmaz derecede sağlıklı içeceklerdir. Çoğu tip, ruh halinizi, metabolizmanızı ve zihinsel ve fiziksel performansınızı artırabilecek bir madde olan kafein içerir.



Yoğurt Diyeti Kilo Kaybına Yardımcı Olur mu?

Yoğurt, dünya çapında kremsi bir kahvaltı veya atıştırmalık olarak tüketilen fermente bir süt ürünüdür.Ayrıca, kemik sağlığı ve sindirim yararları ile ilişkilidir. Bazı insanlar kilo kaybını desteklediğini bile iddia ediyor.


C Vitamini Sizi COVID-19'dan Koruyabilir mi?

Bu makale, C vitamininin ne olduğunu, bağışıklığı nasıl etkilediğini, hastane ortamında COVID-19 tedavisi için nasıl denendiğini ve oral takviye almanın faydalı olup olmadığını gözden geçirmektedir.



Vejetaryen Diyeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bir vejetaryen et veya balık yemiyor, ancak farklı vejetaryen türleri var. Bazıları yumurta ve süt ürünleri tüketirken, en katı tür, veganlar, bal dahil hiçbir hayvansal ürün yemezler. Bazı insanlar kendilerini vejetaryenler olarak adlandırırlar, ancak balık tüketirler.


Bitkisel Bazlı En İyi 15 Protein Kaynağı

Giderek daha fazla insan vejetaryen veya vegan diyetlerini takip etmek veya hayvansal ürün kullanımını azaltmakla ilgileniyor. Hayvansal ürünlerden uzaklaşmak, daha kuvvetli ve besleyici bitki bazlı gıdalarla daha da kolaylaşıyor.


Bir İnsan Ne Kadar Proteine ​​İhtiyaç Duyar

Proteinler, hücrelerimizin düzgün çalışması için ihtiyaç duyduğu büyük moleküllerdir. Amino asitlerden oluşurlar. Vücudumuzun yapısı ve işlevi proteinlere bağlıdır. Vücudun hücrelerinin, dokularının ve organlarının düzenlenmesi onlarsız gerçekleşemez.



Kilo Vermek İçin Günde Kaç Kalori Almak Lazım

Ortalama bir kadın kilosunu korumak için günde yaklaşık 2.000 kalori ve haftada bir kilo vermek için günde 1.500 kalori almalıdır. Bu arada, ortalama bir insanın vücut ağırlığını koruması için 2.500 kalori ve haftada bir kilo vermek için 2.000 kaloriye ihtiyacı var.


Balık Yağının Faydaları

İşte balık yağları ile ilgili bazı önemli noktalar. Balık yağları omega-3 yağ asitleri ve A ve D vitaminleri içerir.Balık yemek, balık yağı veya omega 3 almanın takviyeleri almaktan daha iyi bir yoludur.


CoQ10 ve Dozu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Koenzim Q10 veya CoQ10, insan vücudunun hemen hemen her hücresinde bulunan doğal olarak oluşan bir kimyasaldır. CoQ10 enerji üretimini teşvik etmek ve serbest radikal denilen zararlı parçacıkları nötralize etmek dahil birçok hayati rol üstlenir.


Gluten Nedir? Tanım, Yiyecekler ve Yan Etkiler

Gluten, doğal olarak buğday, arpa ve çavdar gibi bazı tahıl tanelerinde doğal olarak bulunan prolaminler olarak bilinen bir proteindir.Birçok farklı prolaminler glüten şemsiyesinin altına düşer, ancak bulundukları belirli tahıllara göre daha fazla sınıflandırılabilirler.


Karbonhidratların Vücudumuza Faydaları

Karbonhidrat yoğun bir diyet yüksek kan şekeri ve istenmeyen kilo alımına neden olabilir. Ancak, vücudunuzun beslenme ihtiyaçlarını karşılamak ve sağlıklı bir kiloyu korumak için uygun miktarda sağlıklı karbonhidrat tüketmeniz önemlidir.


Günde Ne Kadar Demir Alınmalı?

Doğal olarak, ne kadar demirin ideal bir miktar olduğunu merak edebilirsiniz. Burası biraz zorlaştığı yer.Genelleştirilmiş öneriler bazı rehberlik sunarken, özel demir gereksinimleriniz yaş, cinsiyet ve diyet gibi birçok faktörden etkilenir.


En Çok Bağımlılık Yapan Yiyecekler

İnsanların % 20'sine kadar bir yiyecek bağımlılığı olabilir veya bağımlılık yapıcı beslenme davranışları gösterebilir. Bu sayı obeziteye sahip insanlar arasında daha da yüksektir.


20 Lezzetli Yüksek Proteinli Yiyecekler

Protein organların, kasların, derinin, hormonların yapı taşlarını ve vücudunuzda önemli olan her şeyi oluşturur. Bu nedenle her öğünde yüksek kalitede protein yemelisiniz.


En Çok Kalori Yakan 12 Egzersiz

Ancak koşmak sizin işiniz değilse, HIIT antrenmanları, ip atlama ve yüzme gibi diğer kalori yakma egzersizleri de var. Bu egzersizlerin herhangi bir kombinasyonunu tercihlerinize ve zindelik seviyenize göre yapabilirsiniz.


Protein İçeren Besinler Nelerdir

Protein, vücudumuzda özellikle sporcular için büyük bir öneme sahiptir. Vücut enerjisinin %10-%15’ini karşılar. Vücudun direnç kazanmasında büyük rol oynayan proteinler özellikle sporcular tarafından oldukça fazla tüketilmekte. Bu nedenden dolayı supplement sektörü piyasada yerini almıştır.