Astım Tedavisi için En İyi 7 Çay


Astım Tedavisi için En İyi 7 Çay

Astım, nefes darlığı, hırıltı, öksürük ve göğüste sıkışma.

Astım için birçok geleneksel tedavi olmasına rağmen, bazı bitki çayları semptomları hafifletebilir.

İşte astımı rahatlatabilecek 7 çay.

1. Zencefil çayı

Zencefil çayı, zencefil bitkisinin ( Zingiber officinale ) köklerinin kaynatılmasıyla yapılır.

Bu güçlü baharat, besinler ve biyoaktif bileşiklerle yüklüdür. Azalan iltihaplanma, bulantı rahatlaması ve düşük kan şekeri seviyeleri gibi faydalarla ilişkilidir.

Ayrıca araştırmalar, zencefilin astım semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

İnsan hücrelerinin kullanıldığı test tüpü çalışmaları, gingeroller ve shogaoller gibi zencefil bileşiklerinin, hava yolu inflamasyonunu azaltarak astım semptomlarını hafifletebileceğini göstermektedir.

2 aylık bir çalışmada, astımı olan 92 kişi günlük 450 mg zencefil özü veya bir plasebo aldı. Özellikle, zencefil grubundakilerin% 20'si hırıltılı solunum rahatsızlığı yaşadı ve% 52'si göğüste sıkışma rahatlaması yaşadı.

Alternatif olarak evde zencefil çayı yapabilirsiniz. Küçük bir parça soyulmuş zencefili rendeleyin, 1 bardak (240 mL) kaynar suda istediğiniz güce bağlı olarak 10-20 dakika bekletin, sonra zencefili süzün.

Zencefil çayını olduğu gibi veya bir tutam limon, bal veya tarçınla içebilirsiniz.

ÖZET

Zencefil, astım semptomlarından geçici rahatlama sağlayabilen bileşikler olan gingerol ve shogaols içerir.

2. Yeşil çay

Yeşil çay, Camellia sinensis bitkisinin yapraklarından elde edilen popüler bir içecektir.

Kilo kaybına bağlı besinler, bitki bileşikleri ve antioksidanların yanı sıra daha düşük tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve bazı kanserler riskiyle doludur.

Ayrıca araştırmalar, yeşil çayın astım semptomlarını hafifletebileceğini öne sürüyor.

Yeni başlayanlar için, hayvan çalışmaları, yeşil çay antioksidanlarının, astımın ortak bir özelliği olan akciğerlerdeki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Buna ek olarak, 1000'den fazla kişiyle yapılan bir araştırma, en az iki adet 240 ml yeşil çay içenlerin, hiç içmeyenlere göre önemli ölçüde daha iyi akciğer fonksiyonuna sahip olduğunu buldu.

Son olarak, yeşil çay, solunum yollarınızı 4 saate kadar rahatlatmanıza ve astım semptomlarından geçici olarak kurtulmanıza yardımcı olabilecek bir kafein kaynağıdır.

Yeşil çayı gevşek yapraklı veya çay poşetlerinde satın alabilirsiniz.

ÖZET

Yeşil çay, astıma bağlı iltihabı azaltmaya yardımcı olabilecek antioksidanlarla doludur. Aynı zamanda solunum yollarınızı geçici olarak rahatlatabilecek bir kafein kaynağıdır.

3. Siyah çay

Yeşil çay gibi siyah çay da Camellia sinensis bitkisinden gelir. Bununla birlikte, yaprakların koyu kahverengiye dönmesine ve tadı yoğunlaştırmasına neden olan oksidasyon için havaya maruz kalır. 

Yeşil çaya benzer şekilde, siyah çayda kafein bulunur ve bu da solunum yollarınızı rahatlatmaya ve akciğer fonksiyonunu makul ölçüde iyileştirmeye yardımcı olabilir. Bu, astım semptomlarından geçici bir rahatlama sağlayabilir.

Diğer potansiyel faydaları arasında daha düşük kalp hastalığı riski ve tip 2 diyabet gelir.

Siyah çayı gevşek yapraklı veya çay poşetlerinde satın alabilirsiniz.

ÖZET

Siyah çay, akciğer fonksiyonunu ılımlı bir şekilde iyileştirebilen ve astım semptomlarından geçici rahatlama sağlayan bir uyarıcı olan kafein sağlar.

4. Okaliptüs çayı

Okaliptüs çayı, güçlü antioksidanlar ve okaliptol gibi bitki bileşikleri ile dolu okaliptüs ağacının yapraklarından yapılır.

Özellikle, okaliptol astım semptomlarının tedavisine yardımcı olabilir.

Araştırmalar, bu bileşiğin iltihabı azaltabileceğini, mukus üretimini azaltabileceğini ve akciğerlerinizdeki geçiş yolları olan bronşiyollerinizi genişletebileceğini göstermektedir.

Alternatif olarak, kurutulmuş okaliptüs yaprakları kullanarak evde kendi yemeğinizi yapabilirsiniz. Kurutulmuş yaprakları 10 dakikaya kadar 1 bardak (240 mL) kaynar suda bekletin ve içmeden önce yaprakları çıkarmak için bir süzgeç veya tülbent kullanın.

ÖZET

Okaliptüs çayı, belirli astım semptomlarını azaltmaya yardımcı olabilecek bir bileşik olan okaliptol içerir.

5. Meyan kökü çayı

Meyan kökü çayı, meyan kökü bitkisinin ( Glycyrrhiza glabra ) kökünden yapılır ve belirgin şekilde tatlı ama biraz acı bir tada sahiptir.

Geleneksel tıpta meyan kökü, astım da dahil olmak üzere çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için uzun süredir kullanılmaktadır.

Hayvan çalışmaları, meyan kökü bileşiği glisirizin özütünün, özellikle salbutamol (albuterol) gibi geleneksel astım tedavileriyle kombine edildiğinde astım semptomlarını hafiflettiğini belirtmektedir.

İnsan araştırmaları benzer sonuçlar gösterse de, daha uzun vadeli araştırmalara ihtiyaç vardır.

Büyük miktarlarda meyan kökü, tehlikeli yan etkilere neden olabilir. Çay alımınızı günde 1 fincan (240 mL) ile sınırlamak ve herhangi bir tıbbi durumunuz varsa sağlık uzmanınızla konuşmak en iyisidir.

ÖZET

Meyan kökü çayı, özü astım semptomlarını hafifletebilen meyan kökünden yapılır - özellikle geleneksel tedavilerle birleştirildiğinde.

6. Mullein çayı

Mullein çayı, Avrupa, Asya ve Afrika'ya özgü yaygın sığırkuyruğunun ( Verbasscum thapus ) yapraklarından yapılan zengin ve aromatik bir infüzyondur .

Geleneksel tıpta binlerce yıldır bronşit, mukus birikmesi (nezle) ve astım gibi solunum rahatsızlıkları için bir çare olarak kullanılmaktadır.

Hayvan ve insan çalışmaları, mulleinin, solunum yolunuzdaki kasları gevşetmeye yardımcı olan iltihabı azaltarak öksürük, hırıltılı solunum ve nefes darlığı gibi astım semptomlarının tedavisine yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. Yine de daha fazla araştırmaya ihtiyaç var.

Mullein çayı, önceden paketlenmiş çay poşetlerinde ve / veya kurutulmuş yaprak formunda mevcuttur.

Kurutulmuş yapraklarla mullein çayı yapmak istiyorsanız, az miktarda 1 bardak (240 mL) kaynar suya ekleyin ve 15-30 dakika demleyin. Boğazın tahriş olmasını önlemek için yaprakları çıkarmak için süzgeç veya tülbent kullanın.

ÖZET

Mullein, solunum yolunuzdaki kasları gevşeterek astım semptomlarını hafifletebilir. Daha fazla insan çalışmasına ihtiyaç olduğunu unutmayın.

7. Nefes Al Kolay Çay

Breathe Easy çay, solunum sağlığını iyileştirmeyi amaçlayan özel bir bitkisel formüldür. Traditional Medicinals şirketi tarafından üretilmiştir.

Aşağıdakiler dahil çeşitli Batı ve geleneksel Çin otlarını içerir:

Rezene meyvesi

Meyan kökü

Okaliptüs yaprakları

Bi Yan Pian (11 Çin otunun karışımı)

Nane yaprağı ve zencefil köksapının tescilli bir karışımı

Bu özel çayı hiçbir çalışma incelememiş olsa da, astım semptomlarını hafifletebilecek çeşitli içerikler içerir.

Yorum Ekle


  • Performans
  • İçerik
  • Fiyat